100% Bezpieczeństwo

Leki na wątrobę

Coraz większa ilość ludzi ma problemy z wątrobą. Jest to bardzo niepokojący fakt, jeśli weźmiemy pod uwagę, że wątroba jest bardzo ważnym narządem w naszym organizmie. Magazynuje ważne mikroelementy, neutralizuje toksyny i wiele innych. Gdy jest zanieczyszczona, nie jest w stanie pracować poprawnie, co zazwyczaj prowadzi do wielu chorób i ogólnego osłabienia organizmu.

W dzisiejszym świecie, jemy coraz więcej oczyszczonych pokarmów, a to utrudnia nam utrzymanie wątroby w czystości. W profilaktyce wątroby należy unikać alkoholu, spożywania cukru i rafinowanych (oczyszczonych) produktów np.: z białej mąki i ryżu.

Skutecznym sposobem na oczyszczanie wątroby może okazać się stosowanie różnego rodzaju wyciągów i preparatów z ostropestu plamistego.

Ostropest Plamisty na regeneracje wątroby - Zobacz Opis

Przy wirusowym zapaleniu wątroby możemy zastosować odpowiednie terapie ziołowe. Bardzo pomocnymi ziołami może okazać się ziele dziurawca, pokrzywy czy pięciornika gęsiego. Zioła te są pomocne również przy marskości wątroby. Natomiast przy samej marskości wątroby jest polecana mieszanka ziół, składająca się z rdestu ptasiego, rumianku, dziurawca, krwawnika. Można także dodać, korzeń mniszka i liść pokrzywy. Taką mieszankę ziół, powinniśmy pić od 2-3 razy dziennie.

Pamiętajmy, by spożywać jak największą ilość surowych warzyw i owoców, a wystrzegać się w szczególności alkoholu, piwa, smażonych i pieczonych potraw mięsnych. Warto pomóc wątrobie w jej pracy i ewentualnej regeneracji, stosując preparaty multiwitaminowe.

Przy schorzeniach wątroby najlepsze rezultaty możemy osiągnąć, stosując odpowiednią dietę (lekką) i dodając do tego różnego rodzaju preparaty ziołowe. W przeciwnym wypadku nie zauważymy zbyt wielkich rezultatów. Innym istotnym ziołem w profilaktyce i leczeniu chorób wątroby, jest ziele dymicy. Ma bardzo silne działanie żółciopędne i moczopędne. Stymuluje wątrobę do pracy i do jej regeneracji. Pomaga nie tylko w chorobach wątroby, ale również woreczka żółciowego.

Leczniczo można zastosować dziką jagodę czy borówkę brusznice. Przydatna w profilaktyce wątroby, może okazać się malina moroszka. Pozostałe owoce leśne również mają bardzo pozytywne działanie na nasza wątrobę. W Polsce jest wiele herbat, które zawierają tego typu wyciągi lub ekstrakty.

Jak widać istnieje spora ilość lekarstw, które mogą nam pomóc w chorobach wątroby. Nawet, gdy nie cierpimy na choroby wątroby, możemy zastosować kuracje wspomagające jej działanie, co z pewnością nam nie zaszkodzi.

Zregeneruj wątrobę z Ostropestem - Dowiedz się więcej...